USUWANIE PRZEBARWIEŃ

 Przebarwienia mają postać niewielkich plamek lub większych obszarów o zabarwieniu ciemniejszym niż zdrowa cera. Przebarwienia skóry to złogi melaniny, występujące w naskórku, ale mogą się też pojawić w skórze właściwej. Często występują na odsłoniętych częściach skóry: twarzy, dekolcie, grzbietach dłoni. Najczęstszą przyczyna przebarwień są nieprawidłowości w odnowie naskórka oraz zmiany hormonalne: ciąża, kuracja hormonalna, menopauza, niedoczynność nadnerczy czy nadczynność tarczycy. Zmiany w pigmentacji cery mogą pojawić się również przy chorobie wątroby, stanach zapalnych wywołanych trądzikiem oraz w wyniku fotouczulenia lub pod wpływem niektórych leków. Wśród przebarwień możemy wyróżnić  piegi, plamy soczewicowate oraz ostudę. Skuteczne leczenie jest wieloetapowe.

Usuwanie przebarwień metodą IPL, jak wykazały badania naukowe, jest wysoce skuteczne. Wiązka światła skutecznie nagrzewa i rozbija nagromadzoną w naskórku melaninę. Dzięki podgrzaniu odpowiednich struktur naskórka następuje ich samozniszczenie. Takie samozniszczenia pobudzają wiele zmian kosmetycznych, jedną z nich jest usuwanie przebarwień.
Zabieg wykonuje się z reguły co 15 dni aż do wyeliminowania zmian. Czas ten może zostać skrócony bądź przyspieszony,   a ilość sesji zależna jest od potrzeb klienta.
Pierwszym objawem pozabiegowym jest przyciemnienie plam, co jest normalne i świadczy o efektywności zabiegu. Po kilku dniach następuje proces samozłuszczania i przebarwienia bledną, a z każdym zabiegiem stają się jaśniejsze. Zabiegi, oprócz tego, że walczą z przebarwieniami, skutecznie poprawiają kondycję naszej skóry walcząc z jej niedoskonałościami.

Salon Monroe Spa  Legionowo, Błękitne Centrum tel. 536-515-995